Зараз в ефірі:

Посилення контррозвідки є пріоритетом в умовах війни 

25.03.2023
Посилення контррозвідки є пріоритетом в умовах війни 

  Служба безпеки України відзначає професійне свято. 25 березня 1992 року – офіційна дата створення української спецслужби. У цей день Верховна Рада ухвалила закон «Про Службу безпеки України». І невдовзі особовий склад СБУ склав присягу на вірність народу України. І саме цього дня щороку, від 2001-го відзначається День Служби безпеки України. 
  З 2014 року, коли Україна зазнала збройного нападу з боку росії, на співробітників Служби безпеки очікували справжні бойові випробування. СБУ сконцентрувала всі свої ресурси на протидії гібридній війні, сепаратизму, посилені кібербезпеки та збереженні територіальної цілісності країни. 
  За рік широкомасштабного вторгнення Служба безпеки провела понад 3,6 тис. спеціальних та оперативно-бойових заходів щодо ліквідації окупаційних угруповань на території України. Спецпризначенці провели понад 2 600 спеціальних та майже 1 000 оперативно-бойових заходів. Знищили тисячі окупантів та понад 700 одиниць ворожої техніки, серед них більше 110 російських танків. Понад 500 службовців СБУ відзначені державними нагородами, 6 отримали звання «Герой України». На жаль, чотири з них - посмертно.
  Водночас під час війни основним напрямком роботи служби стало викорінення російської агентури, якою росія десятиліттями насичувала нашу країну у державних органах, в церквах, у військово-промисловому комплексі. На тлі безпрецедентного розмаїття атак з боку рф, СБУ довелося повністю реорганізуватися, щоб протистояти цій загрозі. За рік повномасштабного нападу контррозвідники викрили та затримали 360 ворожих агентів. Серед них відомі фігури, такі як Віктор Медведчук, та звичайні громадяни, які збирали інформацію про розташування українських сил. За матеріалами контррозвідки та військової контррозвідки СБУ розпочато 3,7 тис. кримінальних проваджень щодо зрадників та колаборантів. Серед них народні депутати та депутати місцевих рад, зокрема Євген Балицький, Володимир Сальдо та Ігор Марков. Також українська спецслужба провела масштабну роботу щодо припинення підривної діяльності проросійського духовенства УПЦ (МП). На підставі зібраних Службою безпеки доказів суди вже винесли 7 обвинувальних вироків. Протягом 2022 року викрито понад 1 тис. прокремлівських агітаторів, понад 500 антиукраїнських ютуб-каналів з аудиторією понад 15 млн підписників. Крім того, розпочато понад 64 тис. кримінальних проваджень з військової агресії рф, понад 24 тис. з них – за порушення законів та звичаїв війни.
  Ворог веде проти нас війну на всіх фронтах - значно побільшало роботи у кіберпросторі. У Департаменті кібербезпеки повідомили, що кількість зафіксованих кібератак у 2022-му потроїлася порівняно з 2021 роком. Атаки було здійснено на об'єкти енергетики, логістики, військові об'єкти, а також бази даних державних органів та інформаційні ресурси України. Хакерські атаки часто відбуваються в поєднанні з ракетними ударами. Фахівцям СБУ доводиться інтенсивно працювати, щоб цілодобово відбивати ворожі кіберудари.
  Під час гібридної війни й воєнної агресії росії роль Служби безпеки значно зростає. Війна – це вікно можливостей, щоб зробити Службу безпеки більш спроможною. За нинішніх обставин від працівників СБУ суспільство очікує високого професіоналізму, ефективних методів роботи та злагоджених дій в умовах підвищеної складності. Для досягнення поставлених цілей, вже готується новий закон про контррозвідувальну діяльність, ухвалення якого допоможе СБУ ефективніше захищати Україну та протидіяти російським спецслужбам. Законопроєкт надасть Службі безпеки нові механізми для викриття російських шпигунів, зрадників і колаборантів. Дозволить здійснювати контррозвідувальні заходи в районі бойових дій без рішення суду – за дозволом керівника. Крім того, регламентується проведення контррозвідувальних опитувань, зокрема щодо посадовців в оборонній галузі та чиновників. Прийняті зміни дозволять СБУ працювати на випередження і пришвидшить документування загроз. Водночас ставиться запобіжник: матеріали, зібрані під час контррозвідки, не можна буде використовувати в суді. Новий закон дозволить набагато ефективніше боротися зі шпигунами, зрадниками та агентами РФ, а значить – пришвидшить перемогу.
  Щиро вітаємо всіх працівників СБУ із професійним святом. Зичимо стійкости та витривалости у справі захисту та безпеки громадян. Пам’ятаємо про подвиги українських героїв державної безпеки заради права вільно жити й будувати щасливе майбутнє у рідній країні та віримо у Перемогу українського народу над ворогом.
Слава мужнім бійцям Служби безпеки, які гідно боронять Україну! Слава Україні!

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток